Többféle lehetőség létezik erre, az egyszerű (legtöbb receptben leírt) „vízzel felöntjük, egy éjszakán át hagyjuk állni”- a kevésbé ajánlott rapid, „vízben felforraljuk, fedő alatt egy órát állni hagyjuk” módszerekig. De miért kell áztatni a babot E nélkül nem főne meg?
A szárazbabot a megfelelő (száraz és hűvös helyen) tárolás mellett korlátlan ideig tárolhatjuk. Ételkészítés szempontjából az ideális, ha egy évnél „öregebbet” már nem használunk fel! (Ezen túl tápértéke csökken, íze romlik, főzési ideje hosszabbodik.) Tudni érdemes, a szemeket nem feltétlenül kel beáztatni, a nélkül is megfő – igaz ez „áldozattal” jár! Az így elkészített zöldség jobban puffaszt, puhulása után nem lesz egyenletes a textúrája, ráadásul több energiát használunk el, mert hosszabb a főzési ideje.
Ha mégis az áztatás mellett döntünk (mi is ezt javasoljuk), akkor a gáztermelő cukrok egy részétől is megszabadulunk, a főzési idő lerövidül, egyenletes textúrájú babszemeket kapunk.
Éttermünkben vagy házhoz szállítva 7hetenként, keddenként megkóstolhatja a tarkababból (áztatott!) készült „Tejfölös, gyökérzöldséges szárazbableves”-t!
2021-ben az alábbi napokon rendelheti meg:
Január 19.
Március 09.
Április 27.
Június 15.
Augusztus 03.
Szeptember 21.
November 09.
0 hozzászólás